Co ve volném čase?

V areálu je možné využít multifunkční hřiště, šipky, stůl na stolní tenis. V 8 km vzdáleném Pacově lze využít další možnosti pro sportovní vyžití (motokrosový areál, atletický stadion, bowling atd.)

Okolí je díky svému členitému terénu a nízké hustotě dopravy ideální pro výlety na kolech, místní lesy přímo vybízejí k houbaření, nacházejí se zde rybářské revíry. Koupání je dostupné 2 km od areálu.

V zimních měsících je možnost využít lyžařský vlek (9 km) příp. upravované běžecké stopy v okolí.

Pro děti je v areálu k dispozici dětské hřiště s pískovištěm, houpačkou a trampolínou.

Zajímavé cíle v okolí:

Hrad Kámen

Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován.

Vrch Blaník

Legendární vrch opředený pověstmi o spícím vojsku (blanických rytířích) s pozůstatky keltského (halštatsko-laténského) hradiště z 6. – 5. století př.n.l..

Chýnovská jeskyně

Turistickým lákadlem a významnou přírodní památkou Čech je Chýnovská jeskyně situovaná v Pacově hoře nedaleko městečka Chýnov. Délka zpřístupněných chodeb je 220 m z celkového asi 1,5 km prostor

Premonstrátský klášter Želiv

Klášter premonstrátů v Želivě prošel za 860 let své historie celou řadou proměn a zvratů. Založen byl v r. 1139 pražským biskupem Otou spolu s českým knížetem Soběslavem a jeho manželkou Adlétou.

Zámek Kamenice nad Lipou

Původně hrad ze 13. století byl nově přestavován v polovině 16. století a znovu v letech 1580–1583, věž nad branou byla dostavěna v r. 1744. Zásadní klasicistní přestavbu dal provést v letech 1839–1842 Jakub Rudolf Geymüller. Okolo zámku se rozkládá anglický park se starou lípou (700–800 let).

Zámek Červená Lhota

Stavba červenolhotského zámku ve svém jádru skrývá zbytky původní tvrze ze 14. století. Dnešní renesanční budova vznikla po roce 1530 a byla dále několikrát upravena. Zámecké interiéry prvního patra mají dispozici z 80. let 17. století.

Rekreační areál Těchobuz v Těchobuze hodnocení